Rytieri na Devíne - september 2017 

3.9.2017, Bratislava, hrad Devín, Slovensko

Posledné tohtoročné podujatie Rytieri na Devíne bude naozaj rytierské v pravom slova zmysle! Znovu si pripomenieme obdobie stredoveku – teda typicky rytierske obdobie – a navyše… V našom hlavnom programe, teda v rytierskom turnaji, uvidíte zápolenie nie štyroch, ale piatich rytierov!

♠ 10,00 – otvorenie brán hradu Devín pre verejnosť

♠ 11,00 – otvárací ceremoniál

♠ 12,00 – “Božie súdy” – šermiarsko – divadelné predstavenie, ktoré nám priblíži doby, kedy sa súdne spory riešili aj pomocou zbraní

♠ 13,00 – ladné i veselé dobové tance

♠ 14,00 – kúzelnícke okienko

♠ 15,00 – “Ruže a meč” – veršovaná rozprávka pre veľkých i malých, kde nechýba nežná princezná, dobrý aj zlý princ a jedna zázračná ruža…

♠ 16,00 – “O príšerne krásnej princeznej” – rozkošné bábkové divadlo s jednou herečkou, hercom, dreveným domčekom a množstvom rozprávkových postavičiek a ožívajúcich predmetov

♠ 16,45 – “Rytiersky turnaj” – hlavný program dňa, v ktorom sa o priazeň publika budú tentoraz uchádzať nie štyria, ale hneď piati rytieri so svojimi tátošmi! Jazdecké skúšky šikovnosti, tanec, šerm a hlavne rytierske klanie – na to všetko sa môžete tešiť v pre tento rok poslednom rytierskom turnaji na hrade Devín!

♠ 18,30 – záverečný ceremoniál

♠ 19,00 – uzavretie hradu

Počas celého dňa sa môžete odviezť na živom alebo drevenom koni, navštíviť remeselné stánky, zastrieľa si v dobovej strelnici, zastaviť sa pri stánku s občerstvením či v čajovni, alebo si prezrieť celý hrad Devín.

Tu dávame do pozornosti, že nanovo je sprístupnená horná časť hradu, takže si môžete vychutnať pohľad na šíre okolie z takmer vtáčej perspektívy.

Zároveň upozorňujeme ctených návštevníkov, že v areáli hradu Devín platí zákaz vstupu so psom s výnimkou vodiacich psov doprevádzajúcich slabozrakých a nevidiacich návštevníkov.

Rovnako upozorňujeme, že vstupné na podujatie je možné zaplatiť len v hotovosti, ako aj občerstvenie a remeselné výrobky u predajcov v areáli hradu.

Vstupné: ♠ základné vstupné – 8€ ♠ zľavnené vstupné – 4€ ♠ rodinné vstupné – 13€

 

Galéria