Scroll Top

Rytieri na Devíne – august 2023

2023_08_rytieri_59

Prvá augustová sobota patrila Rytierom na Devíne. Druhým a zároveň posledným v tomto roku.

A teda sobota to bola všelijaká, len nie letná a slnečná.

Už piatkové prípravy priamo na hrade preverili našu odolnosť, keď sme sa pred dažďom skrývali v stane spolu aj s našim rytierskym koníkom Gregorom.

Sobotné dopoludnie bolo ešte celkom sľubné, prvé dve predstavenia – otvárací ceremoniál a rozprávku Ruže a meč – sa podarilo odohrať bez dažďa. No o 12tej s prvými tónmi hudby do tanečného predstavenia to prišlo… Sprcha z nebies.

A potom tak na striedačku dážď a nedážď.
Našťastie, počas rytierskeho turnaja nepršalo a hoci sa šmýkalo koňom aj ľuďom a zablatení sme boli všetci rovnako, aspoň na nás netiekli ďalšie litre vody.

Turnaj bol vydarený – v disciplínach sa vyrovnane darilo všetkým rytierom, rytier Martin dokonca chytil aj ten najmenší krúžok na kopiju!
A celkovým víťazom skúšok šikovností aj turnaja sa napokon stal rytier Michal.

Následne recitál stredovekej hudby a poézie v podaní šermiarskeho majstra Petra Kozu a jeho hudobného doprovodu sa odohral – poeticky – pod dáždnikmi. Na atmosfére to však neubralo vôbec nič.

Radi by sme vyjadrili obrovské poďakovanie našim verným divákom, ktorí sa nenechali odradiť a prišli nás aj napriek nepriaznivému počasiu podporiť vo veľkej hojnosti. Ďakujeme, že dávate našej práci ďalší zmysel.

Rytierska sezóna je pre rok 2023 na hrade Devín uzavretá. Nie však naše ostatné aktivity. Už teraz sa tešíme na ďalšie vystúpenia a stretnutia s našimi divákmi!